Akcia!

7. ROČNÍK BENEFIČNÉHO DŇA ,,DAJME INÝM KÚSOK ŠŤASTIA“ (24. jún 2017)

V areáli Základnej školy Palárikovo sa konal 7. ročník benefičného dňa venovaného deťom s postihnutím. V kultúrnom programe vystúpili: folklórny súbor Matičiarik, dychová kapela Kesanka, tanečná skupina Seniorka, spieval Pali Révai so speváčkou Dominikou Šlahorovou. Mimo pódia vystúpili členovia Kynologického klubu Dvory nad Žitavou so svojimi nesmierne šikovnými psíkmi, Hasičský zbor Palárikovo, deti sa mohli povoziť na koni, dať si maľovať na tvár, súťažiť na športových stanovištiach, pozrieť si pristavené poľnohospodárske stroje. Každý mal možnosť občerstviť sa gulášom, lokšami, šúľancami, či koláčikmi od členov Zväzu záhradkárov Palárikovo. Podporiť naše podujatie prišli i deviataci našej školy, ktorí piekli palacinky a štvrtáčky a piatačky, ktoré ponúkali vlastnoručne vyrobené výrobky. K nezabudnuteľným chvíľam z tohto podujatia patrí i vystúpenie mladých ľudí z Domova sociálnych služieb - Pracovisko pracovnej terapie, ktorý prevádzkuje Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Nových Zámkoch, ktorí nám nielen zatancovali, ale ukázali, že svoj mládežnícky život žijú najlepšie, ako vedia a že v živote sú podstatné dve veci – zdravie a radosť.


Dajme iným kúsok šťastia – piaty ročník benefičného dňa (19. júl 2014)

19. 7. sa konal v areáli Základnej školy Palárikovo V.ročník benefičného dňa. Počas popoludnia sa predstavili: tanečná skupina Seniorka, dobrovoľný hasičský zbor, skupina Koridor, žiaci Palárikova s hip-hopom, Zumba s Jarkou, speváčka Nora Blahová, duo Carlssons, hokejisti HC Nové Zámky, ktorí v úvode podujatia odohrali priateľský futbalový zápas s mužstvom Old boys Palárikovo. Mottom benefičného dňa je: Dajme iným kúsok šťastia. A mnohé deti boli naozaj šťastné. Veď boli pre ne pripravené športové súťaže, hry na ihrisku či pieskovisku i jazda na koni. Získané finančné prostriedky sa využijú na financovanie rehabilitačných pomôcok, kúpeľných pobytov hendikepovaných detí.


Dajme iným kúsok šťastia – štvrtý ročník benefičného dňa (13. júl 2013)

Dňa 13. júla 2013 sa konal IV.ročník podujatia ,,Dajme iným kúsok šťastia“. Podujatie sa tradične konalo v areáli ZŠ s MŠ K. Strmeňa Palárikovo. Deň sa začal športovými aktivitami detí – lezenie v tuneli, prekážková dráha, hod loptičkou na cieľ, skákanie vo vreci a iné. Športovú časť ukončila zumba fitness s Jarkou Žirkovou. Súčasťou dňa boli ukážky prác dobrovoľných hasičov /hasenie a iné aktivity si mohli deti spolu s hasičmi i vyskúšať/. Nechýbali ani deťmi veľmi obľúbené vozenie na koni a maľovanie na tvár. Ďalšou časťou zábavného popoludnia boli rôzne kultúrne vystúpenia – bánovské Mrchane, tanečné vystúpenie skupiny Seniorka, skupina Upside down. Nechýbalo lákavé občerstvenie – lokše, šúlance, domáce koláče, pečená klobása, guláš. Záver podujatia patril tombole a hudobnej skupine Kolorado. Podujatie bolo podporené Nadáciou Tatrabanky, Obecným úradom Palárikovo a ľuďmi, ktorí ochotne pomohli zorganizovať toto podujatie.


Dajme iným kúsok šťastia – tretí ročník benefičného dňa ( 28. júl 2012 )

28. júla sa konal 3.ročník benefičného dňa. V bohatom kultúrnom programe sa predstavili hudobné skupiny UPSIDE DOWN, U.K.N.D., humorno spevácka skupina Mrchane, šermiarska skupina Vir Fortis, sokoliari, Zumba s Jarkou, tanečná skupina Seniorka, hasiči a príslušníci PZ SR s ukážkami svojej práce. Pre deti boli pripravené maľovanie na tvár, jazda na koni a iné sprievodné akcie. Prítomní sa mohli posilniť výborným gulášom, držkovým perkeltom, lokšami, palacinkami, zákuskami a inými dobrotami. Krásne popoludnie bolo naplnené hudbou, radostným jasotom detí a ochotou ľudí pomáhať.